Koncerty Opery na Zamku na Nowy Rok

Jak co roku Opera na Zamku w Szczecinie przygotowuje dla widzów Koncert Sylwestrowy i Noworoczny. W te wyjątkowe wieczory, 31 grudnia o godz. 20 i 1 stycznia o godz. 19.00 zaprasza w podróż po świecie muzyki klasycznej w filmach.

Mozart, Verdi, Wagner, Puccini kompozytorami muzyki filmowej? Czemu nie! Reżyserzy nierzadko sięgali po twórczość mistrzów ceniąc siłę wyrazu i uniwersalność muzyki klasycznej. „Czas apokalipsy” („Walkiria”), „Skazani na Shawshank” („Wesele Figara”), „Ojciec chrzestny” („Rycerskość wieśniacza”), „Miłość ma dwie twarze” („Nessum Dorma”), „Wojna i pokój” („Walc z maskarady”)  to jedynie kilka tytułów, w których zabrzmiały fragmenty słynnych oper. Podczas tych wyjątkowych wieczorów zabierzemy naszych gości w podróż po świecie muzyki klasycznej w filmach i wspólnie będziemy odkrywać jego zaskakujące zakątki.

W koncercie wezmą udział soliści, chór(gr. choros, łac. chorus), zespół osób wypowiadających ..., balet(łac. ballare = tańczyć), 1. widowisko taneczne, którego... i orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka, a ich występom towarzyszyć będzie efektowna choreografia(gr. choreia = taniec + grapho = piszę), sztuka tworzenia u..., gra świateł i projekcje.

Dodaj komentarz