NOWOŚCI W TEATRZE 6.PIĘTRO

W sezonie 2017/2018 Teatr 6.piętro zaprasza na polską prapremierę sztuki Torbena Bettsa, premierę spektaklu dla dzieci opartego o „Akademię Pana Kleksa”, cykl koncertów znakomitości polskiej sceny muzycznej oraz projekt świąteczny w sześciu odsłonach.

KONCERTY
PAŹDZIERNIK 2017

Minione sezony przyciągnęły do Teatru 6.piętro miłośników kameralnych koncertów polskich artystów najwyższej klasy. Kontynuujemy cykl muzyczny, zapraszając na trzy wyjątkowe wydarzenia koncertowe:

MELO-NIE-DRAMAT

13 i 14 października na scenie Teatru 6.piętro zaprezentujemy najnowszy projekt Andrzeja Poniedzielskiego MELO-NIE-DRAMAT.

Koncerty Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej satyry, wyrażanej w poetyckiej formie. Dalekie od medialnych trendów, pełne refleksji i powabu utwory Poniedzielskiego zaskarbiły mu uznanie jako jednej z najwybitniejszych osobowości sztuki łączącej to, co najszlachetniejsze w kabarecie i najbardziej błyskotliwe w liryce.

MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI

15 października zaprezentujemy projekt MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI  – subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach .

Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje od jazzu, przez dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie w wyjątkowy sposób eksploruje związek między tekstem i muzyką – relację szczególnie wyjątkową w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących.

ALICJA MAJEWSKA

21 października o 18:00 na scenie Teatru 6.piętro zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej – Alicja Majewska.

Alicja Majewska rozpoczęła karierę solową w 1974 roku. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Od lat w jej repertuarze obecne są piosenki znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Stałym współpracownikiem Artystki jest kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz.

SPEKTAKLE DLA DZIECI:

PAŹDZIERNIK 2017

PREMIERA
PALMERIANKI W AKADEMII PANA KLEKSA

Palmerianki wyruszają w kolejną koncertową podróż. Premiera spektaklu opartego o kultowe piosenki Andrzeja Korzyńskiego z tekstami Jana Brzechwy już 25 września.
Po ostatniej wizycie na Ziemi, dziewczyny dowiedziały się, że Ziemianie chodzą do szkoły. Ponieważ Palmerianki na swojej planecie zdobyły już wszystkie możliwe wyróżnienia, postanowiły sprawdzić, czy w innej szkole pójdzie im równie dobrze. W Kosmosie aż huczy od plotek na temat Akademii Pana Kleksa, dlatego właśnie tam wybierają się na swój pierwszy ziemski dzień lekcyjny.

Zapraszamy od 1. października dzieci w wieku od 6 lat z całej galaktyki!

GRUDZIEŃ 2017

ŚWIĘTA Z INNEJ PLANETY

Najpopularniejszy zespół w muzycznej galaktyce właśnie zboczył z kursu swojej międzyplanetarnej podróży, ściągnięty sygnałem z Pałacu Kultury i Nauki. Palmerianki – cztery muzyczne gwiazdy zatrzymały się  na czas swojego ziemskiego pobytu w Teatrze 6.piętro.

W imieniu Palmerianek przekazujemy zaproszenie dla najmłodszych i nieco starszych fanów z planety Ziemia, aby towarzyszyli im w tej ziemskiej, przedświątecznej przygodzie. Będą pytania o bożonarodzeniowe tradycje, niezwykłe opowieści o międzygalaktycznych zjawiskach, a przede wszystkim – dużo wspólnego śpiewu i doskonałej zabawy. Zapraszamy na spektakle w grudniu!

PREMIERA
GRUDZIEŃ 2017
NIEZWYCIĘŻONY

2 grudnia 2017 roku odbędzie się polska prapremiera sztuki NIEZWYCIĘŻONY autorstwa znakomitego angielskiego autora średniego pokolenia Torbena Bettsa. W rolach głównych: Agnieszka Grochowska, Aleksandra Popławska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Spektakl reżyseruje Eugeniusz Korin, artysta teatru, opery i kina, twórca ponad sześćdziesięciu spektakli dramatycznych, komedii i spektakli muzycznych na polskich i międzynarodowych scenach. Po znakomicie przyjętych inscenizacjach klasyki dawnej i współczesnej komedii na scenie Teatru 6.piętro (którego jest współzałożycielem i dyrektorem) jako pierwszy polski reżyser sięga po twórczość Bettsa nazywając go „Czechowem(1860-1904), prozaik i dramaturg rosyjski. Pochodził z ubog... More XXI wieku”.
Historia zacznie się w niewinny sposób: Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomej Topa) – małżeństwo dotychczas zajmujące dość wysokie miejsce na drabinie społecznej, pod wpływem finansowych trudności jest zmuszone do przeprowadzki ze stolicy do biednej dzielnicy prowincjonalnego miasteczka. Chcąc być mili, zapraszają do siebie na wieczorek zapoznawczy Alana (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) – małżeństwo z sąsiedztwa, tak zwanych „ludzi z dołów”. A potem, jak w każdej znakomitej sztuce i jak w każdym prawdziwym życiu, spotkanie czterech niebanalnych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń, w których wszyscy ostatecznie przegrywają ze swoimi słabościami… Ale przegrywają z klasą. Przegrywają, żeby nas, widzów, upewnić w istnieniu jednego niezwyciężonego. Tym prawdziwym NIEZWYCIĘŻONYM jest ludzkie człowieczeństwo, zadziwiająca zdolność do współczucia i czynienia dobra, pomimo wszystko a czasem i wbrew wszystkiemu…

6.PIĘTRO ŚWIĄTECZNIE

MUZYCZNE, GWIAZDORSKIE ŚWIĘTA W TEATRZE 6.PIĘTRO
GRUDZIEŃ 2017

Andrus, Banaszak, Bończyk, Guthman, Kayah, Kołaczkowska, Majewska, Rusowicz, Walewska, Wilczyńska, Zagrobelny, Zakopower w wyjątkowych bożonarodzeniowych koncertach. Zapraszamy cale rodziny do wspólnego radosnego muzykowania i przeżywania wyjątkowej atmosfery Świąt na scenie Teatru 6.piętro.

Artur Andrus i Trzy Królowe – 17 grudnia, g. 16:00 oraz 19:00

Charyzmatyczny Artysta, obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru ulubieniec publiczności Teatru 6.piętro zaprasza na świąteczny koncert z udziałem specjalnych gości – Joanny Kołaczkowskiej, Anny Rusowicz oraz Agnieszki Wilczyńskiej.

Zakopower Kolędowo, 18 grudnia, g.19:00

Jeden z największych fenomenów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat zaprezentuje na scenie Teatru 6.piętro koncert świąteczny. Usłyszymy klasyczne polskie kolędy z „zakopowerowym” charakterem, łączącym energię, niepowtarzalny klimat i jedyne w swoim rodzaju inspiracje tradycją ludową

Kayah – koncert świąteczny, 19 grudnia, g.19:00

W programie bożonarodzeniowego koncertu Kayah usłyszymy tradycyjne polskie piosenki świąteczne w poruszających, emocjonalnych aranżacjach. Towarzyszyły im będą autorskie przeboje Artystki.

Hanna Banaszak – koncert świąteczny 20 grudnia, g.19:00

Najpiękniejsze polskie kolędy w oryginalnych interpretacjach jednej z najbardziej cenionych wokalistek polskiej piosenki jazzowej i rozrywkowej.

Gwiazdko Świeć, Kolędo Leć, 21 grudnia, g.19:00

Alicja Majewska – legenda polskiej piosenki lirycznej powraca na naszą scenę z koncertem „Gwiazdo świeć, kolędo leć” złożonym z pastorałek z kolęd, napisanych do tekstów najznakomitszych polskich autorów. Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny oraz Włodzimierz Korcz.

Christmas Songs – Małgorzata Walewska & Gary Guthman, 22 grudnia, g. 19:00

Wybitna polska śpiewaczka, mezzosopraniska, przez prestiżowy magazyn Time zaliczona w 1999 roku do elitarnego grona „gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie”. Poza scenami teatrów operowych ogromną popularność Artystce przyniósł udział w jury programu „Twoja twarz brzmi znajomo” (niezmiennie od pierwszej edycji show). Na scenie Teatru 6.piętro wspólnie z Garym Guthmanem zaprezentuje koncert polskich kolęd i angielskojęzycznych piosenek bożonarodzeniowych.

W REPERTUARZE
SEZON 2017/2018

W sezonie będziemy prezentować 10 tytułów z naszego dotychczasowego repertuaru. Nie zabraknie klasyki w mistrzowskim wydaniu od arcykomedii Aleksandra Fredry (FREDRO DLA DOROSŁYCH – MĘŻÓW I ŻON w reżyserii Eugeniusza Korina) przez doskonale przyjętego przez publiczność i krytykę WUJASZKA WANIĘ Antona Czechowa (reż. Andrzej Bubień) do naszej ostatniej premiery minionego sezonu – OŻENKU Nikołaja Gogola [na zdj.] w reżyserii Andrzeja Bubienia. W sezonie 2017/2108 pokażemy kompletny tryptyk o miłości zdradzie i przebaczeniu wg Woody’ego Allena na który składają się spektakle ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM, CENTRAL PARK WEST oraz MIŁOŚĆ W SAYBROOK (wszystkie w reżyserii Eugeniusza Korina). Na scenie zobaczyć będzie można również arcydzieła współczesnej komedii w gwiazdorskiej obsadzie – POLITYKĘ Włodzimierza Perzyńskiego (reż. Eugeniusz Korin), SŁONECZNYCH CHŁOPCÓW Neila Simona w reżyserii Olgi Lipińskiej oraz BOGA MORDU Yasminy Rezy w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Bilety do nabycia na www.teatr6pietro.pl oraz www.ebilet.pl, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN.

Kontakt do mediów: Dawid Mlekicki, tel. 533 322 094, d.mlekicki@teatr6pietro.pl

Dodaj komentarz