Rafał Domagała w Syrenie

Teatr Syrena zaprasza 17 lutego o 19.00 na monodram RAFAŁA DOMAGAŁY „Amor Omnia Vincit”. Scenariusz powstał na podstawie dramatu(gr. drama), rodzaj literacki (obok epiki i liryki), obejmuj... „Z życia glist” Pera Olova Enquista.

Za ten monodram młody aktor(łac. actor), osoba grająca jakąś rolę w teatrze lub fi..., jeszcze student Akademii Teatralnej, był już kilkukrotnie wyróżniany. Jury XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA w Suwałkach (grudzień 2016) nagrodziło go Grand Prix.

„Posłuchajcie! Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż wiemy teraz”.

Bohater monodramu pojawia się na dworze Króla i Królowej, aby uroczyście przemówić na temat miłości. Tuż po pierwszych słowach nieszczęśliwie wypada mu szczęka…

„Amor Omnia Vincit” odsłania życie wielkiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Opowiada o skomplikowanych relacjach małżeńskich, obnaża mroczne zakamarki ludzkich pragnień, wśród których dominują niepokój, bezwzględność i brak miłości. Jest to opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie czytamy w dzieciństwie, ale mało kto wie, kim był naprawdę.

Dodaj komentarz