Zdarzenia w Tczewie po raz dziesiąty

X Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych ZDARZENIA Tczew – Europa potrwa od 3 do 6 września. Jak co roku składać się będzie z konkursu głównego, na który zakwalifikowanych zostało siedem projektów teatralnych i siedem plastycznych, warsztatów artystycznych i imprez towarzyszących.

W bogatym programie zaprezentowane zostaną spektakle łączące różnorodne formy ekspresji i estetyki teatralnej i działania plastyczne w przestrzeni miasta, wykorzystujące wielorakie stylistyki wypowiedzi artystycznej.

Podczas posiedzenia kwalifikacyjnego 21 kwietnia 2009 pięcioosobowe jury, pod przewodnictwem Agnieszki Koecher-Hensel, wyłoniło, z nadesłanych 70 zgłoszeń (34 spektakli i 36 instalacji) następujące projekty teatralne:

Spitfire Company, (Czechy, Praga) The world of condemned;

Marzena Krzemińska, Magdalena Ptasznik, (Holandia, Amsterdamse Hogeschoole voor Kunsten) Two Beautiful Polish Artists;

AnnA, Anna Tereshenko (Rosja, Moskawa, Akademia Teatralna GITIS), Dla Puszkina, spektakl na podstawie listów i dokumentów z lat 1830-1837 Puszkina i Gonczarowa;

Przemysław Bosek, Justyna Stelmaszuk, (Polska, Białystok, AT w Warszawie), Najbrzydsza kobieta świata;

Patrycja Piwosz, (Polska, ASP Poznań), Cztery grzechy główne;

Grupa pod opieką Artura Dwulita, (Polska, Białystok, AT w Warszawie), Der Kindershafe, wg H. Hoffmana Złota różdżka;

(Polska, AT i Uniwersytet Muzyczny im. Chopina w Warszawie) Trzy upadki panny Julii, wg A. Strindberga Panny Julii;

przyjęło warunkowo:

Grupa Teatralna 14, (Ukraina, Kijów), Inkubator i Szukam Cię: życie wirtualne

Independent Theatrical Company, (Rosja, St. Petersburg, Państwowa Akademia Sztuki Teatralnej), Gracze, Nikołaja Gogola;

oraz projekty plastyczne:

Anna Siwik, Maria Jankowska, (Polska, ASP, Poznań), Akcja plaża;

Daniela Deutelbaum, Jaroslav Dufek, (Czechy, Ústí nad Labem, Jan Evangelista Purkyně University – UJEP, Wydział Fotografii), Fairgroun d'vitrine – witryna;

Jaroslav Dufek, (Czechy, UJEP, Usti nad Labem), Kalejdoskop;

Anna Siwik, Maria Jankowska, (Polska, Poznań, ASP), Fluoball;

Aneta Chruścińska, (Polska, Kraków, ASP), Zrzut;

Piotr Świątoniowski, Justyna Smoleń, Jacek Dudek, (Polska, Kraków, ASP), Rozmowy kontrolowane;

2xM: Marika Morawiec, Michał Krenz, (Polska, Gdańsk, PG, Wydział Architektury), Postaltana;

warunkowo:

Agnieszka Klepacka, (Polska, Kraków, Szkoła Artystyczna FORMA), Elektroniczny żebrak;

Bartłomiej Perz, (Polska, Gdańsk, PG), Krzesłospad.

East chic: Anna Goldanowska, Ewa Rudnicka, (Francja/Polska, Paryż, École Nationale Supérieure d'Architecture de Paris la Villette – ENSAPV, Warszawa, ASP), Dekompozycja.

Dodaj komentarz