Noc teatrów ENTER

6 września – w ramach organizowanego przez miasto Orange Warsaw Festival – odbędzie się w  Warszawie Noc Teatrów ENTER. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa warszawskich Niezależnych Teatrów Repertuarowych, które pod nazwą ENTER (wpadający w pamięć skrótowiec od pierwszych liter) zawarły porozumienie w czerwcu tego roku.
Teatry ENTER, a są to: Konsekwentny, Druga Strefa, Wytwórnia, Montownia, Polonia i Studio Teatralne Koło, proponują program, obejmujący wystawienie 15 spektakli.
Tego sobotniego wieczoru teatr „wyjdzie na ulicę”. Spektakle obejrzymy nie tylko w siedzibach teatrów, ale także na Placu Konstytucji i na Dworcu Centralnym. Przedstawienia będą prezentowane od godz. 17:00 do późnych godzin wieczornych.
Orange Warsaw Festival to znakomite gwiazdy światowej i polskiej sceny muzycznej,
noc teatrów oraz kolejny krok Warszawy do otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy
Kultury 2016.
Na wszystkie spektakle wstęp wolny. Publikujemy program Nocy.

SPEKTAKLE:

Plac Konstytucji 17.00
TEATR POLONIA: Starość jest piękna
Esther Vilar, tłum. Bożena Intrator
Opracowanie tekstu: Tomasz Śpiewak
Reżyseria: Łukasz Kos
Scenografia: Sylwia Kochaniec
Choreografia: Jarosław Staniek
Muzyka: Dominik Strycharski
Występują: Maria Klejdysz, Joanna Niemirska, Mateusz Łasowski, Dominika Biernat, Piotr Ligenza

Dworzec Centralny (Hol Kasowy) 18:00
TEATR MONTOWNIA: Utwór sentymentalny na czterech aktorów
Piotr Cieplak i Teatr Montownia
Reżyser: Piotr Cieplak
Scenograf: Paulina Czernek
Muzyka: SzaZa (Szamburski/Zakrocki)
występują: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Dworzec Centralny (Antresola- poczekalnia) 19:00
STUDIO TEATRALNE KOŁO: Taksówka
reżyseria: Igor Gorzkowski
występują:
Anna Sroka, Wiktor Korzeniewski, Bartek Mazur, Sławek Grzymkowski

Dworzec Centralny (Peron I) 19:00
BRETONCAFE & TEATR WYTWÓRNIA: Topinambur
Reżyseria: Sławomir Krawczyński
Występują: Anna Godowska (taniec), Anita Wach (taniec), Daniel Radtke (muzyka)
Premiera: 6 września 2008

Dworzec Centralny (Peron I) 20:00
TEATR KONSEKWENTNY: Brzeg- Opole
Konfederacja Artystyczna Muheres
Joanna Drozda, Marta Ojrzyńska

Plac Konstytucji 18:30
TEATR POLONIA: Lament
Krzysztof Bizio
Adaptacja i opieka artystyczna: Krystyna Janda
Występują: Bogusława Schubert/Barbara Wrzesińska/ Zofia Merle, Maria Seweryn/Katarzyna Martenowska ,Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska
Kostiumy: Małgorzata Domańska

Teatr Polonia 19:00
TEATR POLONIA: Rajskie jabłka Raszyd Tuguszew
Przekład: Robert Worsztynowicz
Reżyseria: Żanna Gierasimowa
Realizacja filmów: Rymwid Błaszczak
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Lewińska
Występują: Żanna Gierasimowa i Evgen Malinovskiy

Stara Prochownia (Ul. Boleść 2) 19:00
TEATR KONSEKWENTNY: Taśma
Stephen Belber
Reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia: Wojtek Stefaniak
Muzyka Damian Neongenn Lindner
Występują: Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat, Adam Sajnu

Teatr Druga Strefa (Ul. Magazynowa 14 A) 20:00
TEATR DRUGA STREFA: Fin
Reżyseria, scenografia i choreografia: Sylwester Biraga
Występują: Beata Bójko, Halina Chrobak, Magda Kacprzak, David Foulkes, Tomasz Piątkowski, Marek Pituch, Jakub Wons, Tomasz Zaród.

Teatr Druga Strefa (Ul. Magazynowa 14A) 22:00
TEATR DRUGA STREFA: Fin
Reżyseria, scenografia i choreografia: Sylwester Biraga
Występują: Beata Bójko, Halina Chrobak, Magda Kacprzak, David Foulkes, Tomasz Piątkowski, Marek Pituch, Jakub Wons, Tomasz Zaród.

Teatr Druga Strefa na dachu (Ul. Magazynowa 14A) 22:00
TEATR DRUGA STREFA: Czekałem na ciebie
Tomasz Zaród
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Muzyka: Marek Papaj
Występują: Tomasz Piątkowski, Tomasz Zaród

Polonia (Ul. Marszałkowska 56) 22:00
TEATR POLONIA: Ucho, gardło, nóż
Vedrana Rudan
Przekład: Grzegorz Brzozowicz
Adaptacja i reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia: Magdalena Maciejewska
Występuje: Krystyna Janda
Producent wykonawczy: Marta Bartkowska

Teatr Wytwórnia (Ul. Markowska 18) 21:00
TEATR WYTWÓRNIA: SUFFOCATION Duszność
spektakl autorski – grupa teatralna EQUALDOUBT
reżyseria: grupa teatralna EQUALDOUBT
występują: Agnieszka Błońska , Sean Palmer

Teatr Wytwórnia (Ul. Markowska 18) 22:30
STUDIO TEATRALNE KOŁO: Recital Anny Sroki
„Ale… i nie tylko”

Stara Prochownia (Ul. Boleść 2) 22:30
TEATR KONSEKWENTNY: Wyrok śmierci na konia Faraona
Jerzy Janicki
Adaptacja i reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia: zespół
Występują: Monika Rowińska, Mariusz Bachura, Jerzy Łazewski, Adam Sajnuk, Arkadiusz Wrzesień

Stara Prochownia (Ul. Boleść 2) 23:00
TEATR MONTOWNIA: Kamienie w kieszeniach
Marie Jones
Tłumacz: Anna Wołek i Krystyna Podleska
Reżyser: Krzysztof Stelmaszyk
Kostiumy: Wanda Kowalska
Światło: Tomasz Madejski
Muzyka: Jan Duszyński
występują: Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Dodaj komentarz